SEO

Dünyadaki 5 Seo Yarışması (Geçmişten Günümüze)

30 Ocak 2022
dünyadaki seo yarışmaları
1436
Views

Her gün internete binlerce yeni web sitesi, on milyonlarca fikri milyarlarca sözcük ile dünyaya anlatmak istiyor. Duygularını düşüncelerini, anlatmak isteyen kişiler kendini nasıl duyuracak. Öldükten yüzlerce yıl sonra fark edilen ressamlar ve gibi yazdıkları, sundukları içerikler yüzlerce yıl sonra birileri tarafından fark edilip mi duyulacaklar? Peki öldükten sonra birilerinin onu bilmesi çok mu önemli :)..

Tabi bunlar sanatsal değere hakim olaylar için. Bunu depoda satılmak istenilen kalem tıraş olarak da düşünebilirsiniz. Yüzlerce yıl sonra uzay gemisinden araştırma için gelen torunlarınızın sizin satacağınız ürünü inceleyip ilkel çağda kalem denen bir cisim varmış ve onu bu alet ile soyma yöntemi ile açıyorlarmış dip notunda olsun mu istersiniz.. Merak etmeyin bunlara gerek yok, Hizmetinizi, düşüncenizi aktarma işini hepsini daha hızlı olarak Dijital pazarlama ve alt kolu olan SEO ile yapabilirsiniz… Tek yapmanız gereken bir ilgili kişiyi “dijital pazarlama seo uzmanı” bulmak veya kendiniz bir uzman olmak…

Dünya çapında seo uzmanı ararken veya seo uzmanı olmak isterken ilk bakacağınız şey referans sayfaları olacaktır, kendini kanıtlamış kişiler ile çalışıp zaman ve para kayıp etmek istemeyen kişiler bu yola başvuruyorlar. Belki bu amaçla arama yapan kişilere, belki de seo tarihi konusunda bilgi edinmek isteyen kişilere rehber olması açısından Dünyadaki yapılan 5 seo yarışmasını derledik.

Geçmişten günümüze seo yarışmaları

Dünyadaki ilk Seo yarışması

15 Kasım 2002 yılında alman usenet gurubu tarafından düzenlenmiş olup. Dünyanın kaydedilen ik SEO Yarışması olarak isimlendirilmektedir.

2005 yılı şaibeli Seo yarışması

2005’in ilk çeyreğinde, insanlar loquine glupe terimi için rekabet ediyorlardı ve şampuan reklamlarından tatil beldelerine kadar uzanan web siteleri seo yarışmasına katıldı. Sonunda kazanan sayfa, keyword stuffing Türkçe karşılığı “anahtar kelime doldurma” ve “Yaşlı alan adı” gibi birçok şüpheli teknik kullandı. Günümüzde yapılan Seo yarışmalarında anahtar kelime doldurma gibi bir spam yaparak sıralama almak imkansız gibi bir şey..

Kazananın Ödülü rakibine verdiği Seo yarışması

Tam bir centilmenlik gösterisi içinde olan bu seo yarışmasında, Rakibinin ona yapmış olduğu desteği unutmayan seo uzmanı ödülü rakibine vererek karşılıklı centilmenlik ve örnek davranış gösterdiler.

1 Ocak 2006’dan 1 Mart 2006’ya kadar süren bir yarışma , başka bir uydurma sözcük grubu olan “redscowl bluesingsky” terimini taşıdı. SEOLogs tarafından desteklenmiştir. Shoemoney bu yarışmayı kazandı ve kazananın parasını katkıda bulunduğu için ikinciye bağışladı

wix 25.000 USD Ödüllü Seo yarışması

wix düzenlediği yarışmada “wix seo” kelimesi için yarışan yarışmacılar içinde bir ajans wix’in kendi sitelerinden birini kullanıyor, diğeri ise kendi istediği özgün bir sistem kullanıyordu. Ottawa Kanada’dan bir SEO ajansı olan Marie Haynes Consulting Inc’in 25.000 $ ödülü kazanmasıyla sonuçlandı.

Güncel Seo yarışması Türkiye”den!

Türkiye’de uzun zamandır pek de yapılmayan bir organizasyon ile Facebook gurubu olan SEO analiz grubu ” seo analiz google sıralama yarışması” gibi bir kelime öbeği ile 2022 yılında yarışma başlattı. Bende bu yarışmaya kenankahya.com.tr sitesi ile katılım sağladım. Yarışma son katılım tarihi 31 ocak olup. yarışmaya son iki gün kala yarışmacı sayısı 32’dir. Dünyadaki seo yarışmaları gibi çok büyük etki sağlamaz ise de Türkiye’de ki seo uzmanları tarafından sevilerek takip edileceğini düşünüyoruz.

Yazı Kategorisi
SEO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir